goldJohn Hathaway – senior manažer zlatého fondu Tocquevilla – v dnešním rozhovoru pro King World News hovořil o nákupech zlata. “Minulý týden jsem se setkal se spoustou lidí v Kalifornii, kteří nakupují zlato. Bohatí soukromí investoři nakupují fyzické zlato. Centrální banky začínají ve velkém nakupovat zlato. A v současnosti se zlato odráží od velmi nízké úrovně 1.500 dolarů směrem výš, což by mohlo být velmi povzbudivé.”

“Nebyl bych překvapen, kdyby se zlato vrátilo k 1.900 dolarům v průběhu tohoto roku a možná, že by mohlo překonat i 2.000 dolarů. Víte, centrální banky opravdu začínají ve velkém nakupovat zlato a centrální banky moc dobře znají historii a vědí, proč ho nakupují. Centrální banky jsou velmi dobře informovaní kupující. Pouze rozšiřují své zlaté rezervy.”

Nejedná se však o hlavní centrální banky, ale zejména centrální banky zemí jako jsou Filipíny a Mexiko…

Pokud byste byli bohatým čínským obchodníkem a hromadili byste všechen svůj majetek ve formě čínské měny, tak nemáte místo, kam jinam jít. Měli byste měnu, kterou nelze nikde jinde vyměnit za něco jiného než na černém trhu.

Takže stříbro a zlato jsou vhodnou alternativou. Čínský bankovní systém, ač je těžké tomu uvěřit, že to říkám, tak je horší než ten západní.

Ohledně runů na banky Hathaway varoval: “Investoři a střadatelé jsou nervózní a myslím si, že je to nakažlivé.”

Ohledně zlata si Hathaway myslí, že se brzy vrátí zpět k úrovni 1.900 dolarů za unci. zlato si prošlo devítiměsíční korekcí, kterou má za sebou. Zdá se, že našlo opět půdu pod nohama. Optimismus stále přetrvává, jelikož základní předpoklady pro růst zlata se nezměnily.

Technická pozice zlata na trhu po této opravě je mnohem pevnější než tomu bylo před devíti měsíci. Je tedy pravděpodobné, že zbytek tohoto roku bude dost dobrý pro investice do zlata.

“Mohu vám říct, že jsem byl minulý týden v Kalifornii a setkal jsme se spoustou lidí, kteří jsou velmi dobře obeznámení s touto problematikou. Nakupují fyzické zlato. Bohatí soukromí investoři nakupují zlato.”

Jsme na pokraji možného přechodu na jiný měnový systém. Neznám výsledek, ale myslím si, že téměř každý scénář bude vyžadovat značné ohodnocení ceny zlata.

Zdroj: King World News

http://www.mowapay.cz/hathaway-centralni-banky-bohati-lide-ve-velkem-nakupuji-zlato