image24Letošní setkání skupiny Bilderberg by se mohlo shodnout na novém prezidentovi EU: Jean-Claud Junckerovi. Finanční a hospodářská elita chce v Bruselu instalovat velkou koalici a vyřešit nejdůležitější otázky současnosti: Jak zabránit nové finanční krizi, aby se globální důchodový systém nezhroutil? Za Německo tento stav sondoval státní tajemník na ministerstvu práce, Jörg Asmussen.

Letošní setkání skupiny Bilderberg v Kodani(zde: diesjährige Tagung der Bilderberger in Kopenhagen) se zabývá třemi hlavními tématy: Jak se dá zabránit tomu, aby seEUnerozpadla? Co se stane sdůchodci, pokud dojde k finančnímu krachu? A jak zajistit to, aby se občané přes internet nesjednotili?

V loňském roce, se předseda Evropské komise José Manuel Barroso poučil, jak může usměrňovat odstředivé síly v EU tím, že ECB může situaci stabilizovat množstvím levných peněz (zpráva o konferenci v roce 2013: Bericht von der Konferenz 2013 – hier).

V letošním roce je na konferenci místopředsedkyně Komise Viviane Redingová. Redingová je považována za spolehlivou globalistku. Chce, aby se v EU odstranilo právo veta a zlomila se moc národních států (více zde: mehr hier).

Je zarážející, že letos nebyl pozván DavidCameron.Místo něho byl přítomen stínový ministr labouristů Ed Balls, který je na seznamu účastníků veden jako,,stínový ministr financí.“ Zatroye, je na konferenci státní tajemník pro mezinárodní rozvoj Justine Greening, který je ve Velké Británii považován za jednoho z ,,nejčistších“ poslanců.

Z Francie na palubě není vůbec žádný relevantní politik.Pozici svojí země místo toho zastupuje francouzský člen ECB Benoit Coeuré.

Toto složení vytváří několik závěrů: Elity v politice a hospodářství vládnoucí politickou třídu Francie úplně odepsaly.

Dokonce i s Itálií nikdo nepočítá:Vysocí politici z Říma chybí. Místo toho Mario Monti má zdánlivě roli zpravodaje pro Itálii. V programu je jeho zaměstnání označené jako: ,,Senátor na celý život“, jak se sluší na pravého muže z Bilderbergu.

Výměna moci se očekává ve Velké Británii: Bilderberg sází na labouristickou stranu a reformní síly u konzervativců. Francie se zřejmě může zachránit pouze prostřednictvím měnové politiky ECB a to na úkor německých střadatelů. Elity očekávají, že vzestup Nigela Farage a UKIP ve Velké Británii vynese labouristy zpátky k moci. Balls je typem člověka, který je Tonymu Blairovi podobný: Je vším jiným než třídním bojovníkem; tento muž z Harvardu je považován za moderního finančního kapitalistu.

Obsazení z Velké Británie ukazuje, že se na Bilderbergu budou snažitpostavit frontu proti antievropským stranám v podobě velké koalice v Bruselu.Důvodem k tomu, také může být proslov šéfa vydavatelství Springer Mathiase Döpfnera. Ten si na začátku konference, ve zvláště označeném editorialu časopisu Bild, objednal podporu pro Jean-Claude Junckera jako prezidenta Evropské komise. Angela Merkelová, byla před třemi dny ještě naštvaná, protože by politické strany musely získat vůli lidu pro právně neexistující ,,vedoucí kandidáty.“ Po takovém obratu, by musela veřejně prohlásit, že je také pro Junckera, stejně jako časopis Bild.

Junckera si přejí finanční elity, protože je perfektním kandidátem mimoparlamentních zájmů pro ovlivňování rozhodování v EU: Udělal z Luxenburgu prvotřídní daňový ráj a z práce vyletěl až tehdy, kdy jeho spekulace byly přespříliš i pro flegmatické zmocněnce z Luxenburgu. V EU, zejména v Nizozemsku je Juncker považován za velmi problematického, kvůli obratu v jeho životě. Jeho nástupce, jako vedoucí Euro skupiny, JeroenDijsselbloem, řekl o Junckerovi, že je to opilec. (viz tady: Jereon Dijsselbloem, nannte Juncker einen Trinker, was der Kandidat dementierte.) Tento kandidát to ihned dementoval. Pro finanční elitu, je takové sociální stigma perfektní kvalifikací: Juncker je ideálním kandidátem na zajištění status quo.

Bezpečnost pro finanční elity hraje důležitou roli. Pod přísným dohledem nejmocnějšího finančníka Německa, šéfa Allianz Paula Achleitnera, se radí manažeři z politiky a hospodářství nad nejnaléhavějšími problémy současné politiky. Otázkou je, co by se stalo s důchody, pokud by se mezinárodní systém sněhové koule umělých peněz rozpadl rychleji, než důchodci odejdou na věčnost. Položka z programu číslo 2, která se prolíná celým setkáním Bilderbergu, je poměrně prostá:,,Kdo zaplatí demografický vývoj?“Manažerům je jasné jedno: Před EU volbami vyprávěli bezpočet pohádek, ale ve skutečnosti mají jasnou odpověď na otázku číslo 1, na programu jednání:,,Je hospodářské oživení udržitelné?“

Odpověď, kterou za zavřenými dveřmi dá Bilderberg je, že neexistuje žádná obnova. Musí nastat vyčištění. Všichni přítomní vědí, že základní problém světové ekonomiky se dá vyřešit pouze vynucenými opatřeními. V demokracii, je pro elity takový proces beze ztrát, skoro nemožný. Proto se Bilderberg vyhýbá jít na veřejnost: zastoupení a reprezentace, právo a pořádek, spravedlnost, sociální rovnost, transparentnost a kontrola – to nejsou jejich hodnoty. V Kodani bylo bezpočet lidí zatčeno, protože byli příliš blízko hotelu Marriott a Bilderbergu. Proto měli konflikt s policií.

S ohledem na možné a závažné zhroucení hospodářství, se elity zabývají samozřejmě i poraženými. To je v programu jednání popsáno v bodě 6: ,,Budoucnost a pád demokracie závisí na střední třídě.“

Pro střední střídu, nebo dokonce nezávislý a kritický střední stav, pro ně elity nemají žádné řešení. Ne proto, že by jim nechtěly nabídnout řešení, ale protože nemohou. Elity mají zájmem o důchodce. Oceán levných úvěrů by také mohl zlikvidovat důchodce: Dokonce už dnes jsou důchodci vyvlastňováni díky nízkým úrokovým sazbám. Jako další hrozí kolaps na trhu životního pojištění (zde). A kdo investoval do akcií, ten s obavami naslouchá nejnovějšímu varování o krachu od Mario Draghiho (více čtěte zde).

Problémem všech vlád je: Důchodci jsou nejdůležitější skupinou voličů. Bez nich se žádná vláda nevytvoří, protože pak ji to smete. EU je vystrašená především volebními úspěchy odpůrců EU. Zavedené strany věří, že příliv stran pro důchodce, jako je Národní fronta nebo UKIP posílil. Proto chtějí přijmout veškerá opatření, aby v jejich cílové skupině nevznikly žádné nepokoje. I proto se důchodcům věnuje zvláštní pozornost, ačkoliv se elity ve volebních analýzách mýlí. Le Pena ve Francii nadprůměrně volila mládež (víc tady).

Pro banky – z nichž na Bilderbergu byla prominentně zastoupena zejména Goldman Sachs a HSBC – je stárnutí proti tomu skutečným problémem. Musejí poskytovat stále více a více peněz, protože silné populační ročníky vyžadují výběry z jejich penzijních fondů. Ve Velké Británii se proto již experimentuje, jak se důchodci dají převést pod ochranu mezinárodních správců aktiv. BlackRock již začal okusovat z 25 000 000 000dolarového dortu (podrobněji zde ). Je dost dobře možné, že finanční elity přemýšlejí o tom, jak je možné zaopatření důchodců přenést do globálního kasina. Druh globálního podnikání ,,cestujících důchodců“ by byl obrovským obchodem pro celý obor a mohl by státům ulevit. Státy by se zejména zprostily své zaopatřovací povinnosti, když dojde k bankrotu.

Jasným znamením, že na této skutečnosti směrem k džungli musí něco být, bylapřítomnost Jörga Asmussena v Kodani. Bývalý pomocník Schäubleho a obhájce nebezpečných cenných papírů (ABS) je po další vzdělávací fázi dnes v ECB státním tajemníkem spolkového ministerstva práce (více o jeho profilu – zde). Dokonce i kolegové ve vládě neví přesně, co vlastně Asmussen dělá. ,,Občas je k vidění ve vládní lavici, ale nic víc nevíme,“ řekl člen vlády německému ekonomickému zpravodajství – Deutschen Wirtschafts Nachrichten. Nikdo ale nevěří tomu, že Asmussen zpracovává pouze statistiky pro Andrease Nahlese.

Stejně jako v loňském roce, tak tam i letos vládne nezaměnitelný strach z finančního bankrotu. Do toho zapadá také přítomnost mužů ze zpravodajských služeb a armády: Bývalý šéf NSA Keith Alexander, generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen a zejména nejvyšší generál NATO Philip Breedlove mají dát informace na programu k bodu 2 a 3: ,,Existuje soukromí?“ a ,,Jaké jsou charakteristiky předávání tajných informací?“, otevřeně ukazují, že nikdo nemá v úmyslu opustit sledování občanů. Přesně naopak, BND vezme daňovým poplatníkům dalších 300 milionů euro na ještě efektivněji odposlouchávání (zde).

Finanční elity se nejvíc obávají společné srocování občanů na internetu. Na rozdíl od tradičních médií, která stejně jako ,,instituce“ odhalují, dokonalé propojení spolupracovníků systému (video na konci článku), Internet je pro elity nezmapované území. Aby zde pro poskytovatele nevzniklo žádné slepé místo, sedí za stolem muž z Googlu Eric Schmidt a zakladatel LinkedIn Reid Hoffman.

Bilderberg není tajná světová vláda. Jste neformální think-tank, kde zasedají a přemýšlejí elity z politiky a ekonomiky, jak převést feudální společenskou strukturu pozdně kapitalistické epochy, do další, dosud neznámé epochy dějin. V Kodani, se nic nerozhoduje. Formálně to je volné setkání: Několik členů konference bylo údajně spatřeno, jak se v bílých županech setkali k focení.

Přátelství ze sauny je mimořádně odolné.

Pot spojuje. Krev a slzy se přenechá jiným.

Video, které ukazuje, jak jsou němečtí ,,nezávislí“ novináři napojeni a nebo jsou dokonce členy mezinárodních lobystických organizací. Všechny tyto skupiny podporují zbrojení: Aspen institut, American Council on Germany, Budesakademie für Sicherheitspolitik, Münchner Sicherheitskonferenz, The German Marshall Fund of the United States, Deutsche Atlantische Gesellschaft e. V., The American Academy in Berlin, American Institute for Contemporary German Studies, DGAP, Atlantische Iniziative, a mnoho dalších…

První část zde: http://www.nwoo.org/?p=14911

Zdroj:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/05/31/schulden-krise-bilderberger-wappnen-sich-gegen-die-wut-der-rentner/

http://www.nwoo.org/2014/07/08/dluhova-krize-bilderbergerovci-se-vyzbrojuji-proti-vzteku-duchodcu-cast-1/