Dostal jsem se k těmto názorům… Když se zamyslím nad tím, že celá řada nejenom nezodpovědných lidí upadla na dno, tak jsem tak nějak rozpolcen. Ne každý je silná osobnost a dokáže se zvednout. Spoustu bezdomovců vytvořilo současné bezpráví a tato doba. Úpadek hodnot a okrádání bezmocných.

Nedávno jsem viděl dokument, kdy stát platí více úředníkům, kteří mají bezdomovce na starosti, než kdyby každý bezdomovec dostal pravidelně 20.000,- korun. Daleko více stát však platí jiným nepřizpůsobivým menšinám, z nichž většina neodvedla do státní kasy jediný haléř! Pro dávky si jezdí drahým taxíkem a jsme jim pro smích …

Je situace složitá..? Než platit velké peníze, které končí v hernách nebo hospodách, řešil bych potravinové balíčky a to ještě za určenou práci. Určitě by se našla při úklidu parků a podobně… To by však někdo musel chtít situaci řešit…

isBloger:

Ponecháme stranou to, že bezdomovec je pro kapitalismus něco, co byly pro středověk popravy na náměstích. Je to něco, co je v této společnosti nezbytně nutné, stále viditelná výstraha, kam až se dá klesnout. Účinné strašidlo pro všechny, kdo nebudou makat a kdo nebudou uznávat normy.

Jsou vidět a jsou všude. Naši mocní je odmítají kamkoliv odsunout či vyčistit města s alibistickými kecy o humanitě a tak se s nimi běžní občané setkávají stále při žebrotě nebo v MHD, kde přespávají. Jsou to osůbky s velmi intenzivním pachem, stále v lihu s cigáry a ve špíně se válející a sebou vláčící obvykle ohromnou tašku plnou všeho, co k životu potřebují. Když s vámi jedou v tramvaji, nikdo je nekontroluje, nikdo je nevyhazuje, sami vystoupíte dobrovolně, když se vám chce z toho kyselohnilobného puchu zvracet.
Pro společnost je to výborná věc, bezdomovce nelze přehlédnout. Straší všechny a velmi účinně. Dodržujte normy, makejte, buďte workoholikem, za pár korun třeba ošukejte šéfa nebo zabijte svou babičku, hlavně ať se vám tohle nikdy nestane. Podívejte na tu trosku. Jo a že nemají co ztratit a život jejich ani váš pro ně nic neznamená ? Že se ve čtvrtích plných feťáků a bezdomovců bojíte v noci ven ? Tak si kupte automobil a obbranné spreje a utužujte kondici a bojové sporty a za všechno plaťte. Jen ať se ekonomika točí. Ale kdybyste tomuhle odpadu zkrátili utrpení tak vězte, že budete sedět 18 let za vraždu, protože je to člověk jako vy a je vám ROVEN.
Jste povinni si s ním stoupnout do řady na poště i na úřadě, když si on jde nafasovat peníze na chlast, které jste odvedl státu vy na svých daních, za které nedostáváte nic.Tolik k charakteristice bezdomovců.

Prošel jsem si také obdobím, kdy jsem přespával pár dní na nádražích a klesl až na dno, nicméně když jsem tohle viděl opravdu zblízka a když se přede mnou bez ostychu vymočila tlustá cikánka, co vylezla z herny, zatímco já drkotal zuby v smrduté dece na lavičce, tak jsem si řekl, že tohle fakt ne a udělal jsem všechno pro to, aby se situace radikálně obrátila. A ona se obrátila, chce to jen vůli a ochotu tvrdě a dlouho makat. A tu tihle lidé nemají. Zabalili to a přizpůsobili se nejnižšímu levelu s tím, že se sobě podobnými v okolí se ujišťují, že tohle je NORMÁLNÍ.

Blogger.

A více příspěvek autora : To je hodně kontroverzní téma. Tímto vyjímaje všechny co se tam dostali ne vlastní vinou, ale ruku na srdce – kolik jich takových vůbec je ? Někteří dokonce vypadají, že si to vybrali jako životní styl. Jinak je můj postoj k bezdomovcům veskrze negativní – jsou to lůzři, nemakačenkové, zmrdi a hovada. Zbourali a ukradli mi plot od zahrady, tak jsem stavěl novej. Sám. Nebyl to žádný špás stavět sloupky a natahovat lanka. Kapala mi krev z rukou, zahrada má 2500m a jen škoda že není u baráku no.

Za půl roku novej plot zase zbouranej a odvezenej do sběru. Ještě se smějou. Všecko co k čemu bylo ukradli. Cigárka, klídek, pohoda. Potřeboval jsem porýt 1 ar na brambory, ale laply mně záda tak jsem jednomu z nich nabídnul “job” Za 300 hoši kdo z vás mi poryje tadyhle záhon, máte to za hoďku tolik nemá ani doktor u nás… 10 jich tam bylo ani jeden nechtěl. Kurvy to jsou. Jsou státy kde se za zbourání plotu odstřeluje bez výstrahy… Teď potřebuji vyklidit půdičku, těžká práce na 30 minut, ale nabízím 500 Kč čili 1000/h mzda – kdo z vás to má ? Nemohu sehnat nikoho…

Do zahr. kolonie vedle se nastěhoval jeden takovej mladej. Chatku po otci si zrekvíroval a udělal si tam doupě. Mohl se mít fajn, kdyby to obložil polystyrénem, i v zimě by tam vegetil, kamna, voda všecko tam bylo. Výsledek – dotáhl dva stejný šmejdy, chlast, fet, bordel. Celej den se váleli jak prasata v sračkách, v noci kradli kde se dalo. Skleník si rozbili, všecko zdevastovali. Nejhorší byl ten chlívek. 1,5 metru vysokej odval odpadků na ploše 100 metrů čtverčních !!! Neuvěříte ! Pomalu se to sesouvalo z kopce, střepy, lahve, plasty, hovna, hnus. Ani se nenamáhali konat potřebu do lesíka kousek, to neudělá ani zvíře ! Svaz zahr. se bouřil, policajti s nima nic nesvedli. Nakonec to skončilo požárem. Teď chodí mezi barákama – ” jáj zhorela mi chatka, mrzněm…” Zmrzni hnído !

PS: Tahle doba z vás může udělat bezdomovce, ovšem záleží jak se k tomu postavíte. Jestli budete bojovat, nebo se v tom vyžívat a demonstračně vzbuzovat pocit soucitu. Znám jednoho, co přišel o byt a přespával v práci na korbě avie. Ke mně bydlet jít nechtěl tak jsem ho aspoň půl roku doučoval zadara anglicky. Teď už podnájem má, bydlí v poho, jezdí s kamionem. Ale za celou dobu se nedotknul chlastu… Asi tak.

Bezdomovci jsou psychicky nemocní lidé a říká se tomu sráčovství. Povšimněte si dobře co říkají, dotyčný klidně prohlašuje, že vybírání popelnic ho ponižuje tak si musí dál hlt vína, aby na to měl, ale zároveň prohlašuje, že na ubytovnu by nešel, že to je nerentabilní. Co to jako má být ? Tohleto sráčovství mně vždy dovede vytočit k nepříčetnosti. Hlavně jak si berou veřejnost jako rukojmí.

Politici, vojáci, úředníci, církve, doktoři když stávkují, dopravci když stávkují, všichni co chtějí vyšší plat a mít se dobře, ale odsrat to za ně má ten druhej. Už jsem jednomu ajzboňákovi povídal, co mi do vašich platů, já ani ostatní co se nedostanou včas tam kam potřebují, vám to nezařídí ! To samé i z bezdomovci.

Zeptejte se kohokoliv jestli uznává, že to je jeho vina tam kde je. No to by vraždil. A moje snad ? Mám pozemek v nájmu 200 Kč/rok chatku jsem si tam postavil sám pro všechny případy. Materiál jsem tahal na vlatním hřbetě leckdy i 200 kg po trase 5 km. Když jsem byl dva roky bez práce a bez jakýchkoliv dávek, dělal jsem na poli a výpěstky prodával na trhu, sousedům vypomáhal údržbou = hodinový manžel, stavěl chatku, doučoval jazyky a můj příjem sice byl sice o něco nižší, ale byl. Socko zdravko jsem si zaplatil sám a úřady poslal do prdele. Člověk musí klesnout na úplné dno aby věděl jak jsou studny hluboké. Sám jsem se vyhrabal a nikde jsem nedemonstroval, že jsem žebrák postavený mimo společnost. Ale ti sráči co stojí u Penny marketu a čekají až se někdo slituje a dá jim pět korun z vozíku ? Ti se nikdy nechytnou ani knížky ani lopaty. Useknout ruce i s hlavou tedy, obojí maj na hovno.

VST…

soudíš rychle, začni u tvůrců zákonů a jejich vymahatelnosti, dnes ti kdykoliv vymydlí exekutor byt a můžeš bejt čistej, jak chceš a soudce ti jenom řekne, že došlo k omylu ..a ty jsi prdeli , můžeš se dožadovat nápravy soudní cestou , to si pak připrav tak půl mega na výlohy a výsledek značně nejistý


Beze


Když mne někdo přepadne, vykrade, zabije nebo cokoliv, tak mne nezajímá proč, ale zajímá mne, že to udělal.U těch bezdomovců je to to samé. Mě nezajímá co bylo na začátku, mě zajímá co je teď. Pro ně je to nejpohodlnější cesta (chlast do bezvědomí a nic nemuset a něco vyžebrat plus dávky).

Uznávám, že společenost je pekelná a to, co je pro jednoho šance na úspěch, je pro druhého smrtící jed, protože na to prostě nemá.Samozřejmě jsem pro společnost, která zná své členy a dá svobodu jen těm, kteří na to mají (intelektově a schopnostmi) a se zbytkem bude zacházet jako se zvířátky, která vykrmíme, vysvětlíme jim co budou dělat a dohlédneme na to, aby to doopravdy dělaly.

Jenže to je v přímém rozporu s tou slavnou SVOBODOU a HUMANITOU a všichni včetně bezdomovců by za to člověka poplivali od hlavy až k patě, že jen tohle vysloví.Tak ano. Máme svobodu. A ke svobodě patří i právo sám sebe zničit.

Ekonomicky, lidsky. Pokud je někdo nemakačenko, slabomyslný, riskér, nebo jen notorický smolař či dělá špatné výběry, nemá se prostě pouštět do akcí, které ho mohou zničit. Za socialismu to bylo zakázané. Zadlužit k sebezničení se prakticky nešlo. Nepracovat nešlo. Byt jste dostali společně s prací, když by bylo reálné, že opravdu nebudete mít kde bydlet. Prostě jste neměli šanci skončit jako bezdomovec.

Dnes si může dělat kdo chce co chce. Někdo bohatne, někdo žije jakš takš, někdo je bezdomovec. Nemá to jiné řešení než dozor a zpětnou vazbu. Jenže říkejte někomu, že má zakázáno tohle a tamto dělat, že by si mohl ublížit, že si nesmí vzít půjčku na všechno co chce, že nemá podnikat, že je blbec, že nemá žít u nějaké ženské, která ho vyhodí z bytu atd. Prostě jsou to lidi, kteří potřebují tatínka a dozor. A protože ho nemají, tak pokurví co jde a v našem systému jde ke dnu a je prašivý i ten, kdo dlužníkovi pomůže, exekutor zatrest zabaví majetek i jemu, cena bydlení je extrémně vysoká a jedna dvě výplaty nic neřeší a společnost se s nikým kromě cikánů nesere.

No tak co s tím ? Omezit lidské svobody nesmíte. Takže logicky bezdomovci budou. Já osobně bych je sbíral po ulicích a v klecích vozil na stavby typu přehrady, kde by se museli povinně mýt, dostali by bydlení a nějakou minimální mzdu a bachaře jako dozor a po roční převýchově prací a bez chlastu by se se startovním bydlením mohli vrátit do normální společnosti. Jiné řešení nevidím. Jenže ze strany státu na to není sebemenší vůle a i kdyby to uzákonili, tak nás vzápětí vybombarduje NATO, že porušujeme lidská práva a stavíme lágry. Bezdomovci musí být povinně zamícháni mezi ostatními lidmi. Jinak to není humanita.

V každém případěš pokud mne smrdutý týpek v tramvaji donutí vystoupit přestože nic neplatí a já platím 5 tis za roční jízdenku plus z daní přispívám jemu na chlast, tak jsem nasranej. A už jsem tu psal, že když jsem si od nich chtěl koupit měděnej drát na pájecí opčka, jak mne s přehledem poslali do prdele a ještě si zamachrovali. Jsou to blbci. A nemakačenka. A rádi machrujou vespolek. A když nemají výdaje na bydlení tak na chlast a cigára mají úplně v pohodě.

Každej z nich kouří. A většinou to nejsou vajgly z košů, ale normální malborka. Takže je nemám rád. A společnost, kde se vyskytují, se mi nelíbí. Myslím si, že tohle už není level, kde by se to dalo považovat za lidi. Kdo se nechová jako člověk, není člověk. Hotovo. Naopak si myslím, že to ostatní lidi bezdomovci ohrožují nemocemi, kriminalitou a neúctou k životu svému i druhých. Bezdomovec vás zapíchne a co ? Najednou má jídlo i teplo. Se divím, že toho není víc. Kdybyste mne zvolili diktátorem, druhý den tu bezdomovci nebudou .. Dal bych jim práci a bydlení. A ti kdo by nechtěli pracovat by dostali místo u zdi.

Bloger:


Desatero pro setkání s bezdomovcem:

1.) Chlapci: Kupte si boxer (na každém vietnamském tržišti, cena okolo 200 Kč). Dívky: Kupte si slzný plin ve specializované prodejně, ideálně český výrobek “tekutá střela”. Čím vyšší obsah OC, tím lépe.
2.) Chlapci: Naučte se boxer správně držet, zapřít do dlaně tak, abyste si nezlomili prsty, a postupně se učte do něčeho udeřit. Ze začátku do něčeho měkčího, např. do staré pneumatiky, později do třeba do stromu. Stupňujte sílu. Dívky: Nacvičte si před zrcadlem bleskurychlé vytažení, odjištění, zamíření na obličej (na vlastní obraz v zrcadle) a stisknutí. Pro trénink je ideální prázdná plechovka od slzného plynu, ale může dobře posloužit i lahvička od deodorantu s trochou vody). Pokud jste fyzicky zdatné, můžete si pořídit kakute (ale jen jako záložní zbraň).
3.) Postavte se před zrcadlo s boxerem v ruce a cvičte varování. Zamračte se (ale nepřežňte to, abyste nevypadali komicky). Sugerujte si na chvilku zlobu a nenávist, až začnou být patrné z vašeho výrazu. Říkejte nahlas třeba: “Padej mi z cesty, nebo ti rozbiju hlavu!” Zkuste klidný ledový hlas, pak různě modelujte výhrůžné tóny, zkuste i maniakální řev či agresivní hlas přeskakující nenávistí. Sami uvidíte, jaké podání ve vašem případě bude vypadat nejhrozivěji. 4.) Chlapci: Noste krátké strniště. Dodá vašemu výrazu na věrohodnosti. Dívky: Minisukně a letní šatičky si schovejte na doma pro své miláčky. Venku se snažte vypadat asexuálně a ne zbytečně moc atraktivně.
5.) Pokud musíte (např. kvůli business etiketě) nosit značkové hadry, schovávejte je pod co možná nejobyčejnější kabát nebo bundu. Nevyčnívejte z davu. Jakákoli vnější známka bohatství je magnet na přepadení.
6.) Notebooky, foťáky, chytré telefony a jiné drahé věci venku vůbec nevytahujte, pokud to není nezbytně nutné. Pokud už musíte, čiňte tak s maximální obezřetností a mějte neustále připravené něco na obranu.
7.) Pokud vás kdokoli cizí osloví na ulici, odpovězte hlasitým “NE!” a co nejrychleji zmizte. 8.) Pokud pokračuje, zrealizujte hrozbu dle bodu 3.
9.) Pokud ani to nepomůže, použijte svou zbraň a co nejrychleji zmizte.
10.) Pokud dojde na vyšetřování, nemějte sebemenší zábrany bezskrupulózně lhát, vymýšlet si nepravdivé verze, které vám pak někdo dosvědčí, křivě obviňovat a podobně. Pravda nikoho nezajímá a justice je na straně toho šikovnějšího (nebo toho, kdo si zaplatí lepšího právníka). Jediné, o co tu jde, je zničení protivníka všemi existujícími prostředky.

Proto se nerozpakujte použít všechno, co k tomu povede, a neštiťte se absolutně ničeho.