“Zeta” je předpokládaná mimozemská rasa, jejíž zprávy údajně přijímá kontaktérka Nancy Lieder z Wisconsinu. (Obvykle se uvádí jen její křestní jméno). Objevila se na internetu se svými zprávami od Zeta v roce 1995, a brzy získala značný ohlas mezi stoupenci New Age, kontaktéry s mimozemšťany, a konspirátory všeho druhu.

V ČR její zprávy přinášel hlavně OSUD.CZ (samozřejmě v placené sekci) a tak tato „moudra“ zůstala omezena na okruh placených příznivců.

Co nám vlastně rasa Zeta říká?

Kdo si přečetl zprávy, které z Osudu unikly, nebo kdo si dal práci s překladem, se přesvědčil, že jde o neskutečné žvásty. (http://www.novadoba.estranky.cz/clanky/vse-okolo-roku-2012_/zetatalk_-31_-cervence-2010-_3_3-temne-dvojce_.html, http://vzestup.webpark.cz/moudra/zeta_p177.html aj.)
 
Když se objevila kometa Hale-Bopp v roce 1995, prohlásila Nancy, že neexistuje – že jde jen o dezinformační kampaň za účelem odvrátit lidi od příchodu Planety X.

Podle jejích internetových stránek (http://www.zetatalk.com/) byla Planet X spatřena na souřadnicích, daných jí civilizací Zeta na počátku roku 2001, dále se zobrazila v infračerveném spektru dvakrát v lednu 2002, koncem roku 2002 až do počátku roku 2003 a poté vyfotografována amatérskými astronomy.

Tato žena středního věku, která ani neví, kterým koncem se do dalekohledu podívat, určovala údaje k Planet X, a samozřejmě fotografie údajné záhadné planety byly úplné nesmysly.

Nancy vyhlašovala, že 68 procent lidí může vidět Planet X v průběhu dubna roku 2003, ale samozřejmě pouze ti “poučení“. Ostatní lidé neviděli nic.

Podle Zeta se Planet X měla přiblížit k Zemi na počátku roku 2003, způsobit posun pólů a masivní katastrofu. „Dvanáctá planeta bude viditelná pro obyčejného člověka asi 7 týdnů před posunem, bez použití dalekohledů,” říká Nancy. “Planeta X bude mít zřetelný červený vzhled, s pohybem měsíců… Přesto očekáváme, že NASA, a spíše jejich lokajové, budou vysvětlovat Planet X jako cokoli jiného, jako komety, asteroid, apod. Zkrátka, v květnu 2003 bude Planet X obrovské těleso a nebude možné ji přehlédnout, ale vláda se bude snažit vás přesvědčit, že vlastně vidíte něco jiného. V létě 2003 bude zkáza dokonána.“ 

Samozřejmě, že se nikdy nic nestalo.

V průběhu června 2003, Nancy ohlašovala četné údajně bizarní jevy, jako nevysvětlitelné sluneční skvrny, kruhy kolem Měsíce a Slunce, apod., což měly být „znamení doby”, a bylo připsáno blízkosti nebezpečné Planety X. Nancy trvala na tom, že rotace Země se zastaví, ale odmítla upřesnit hodinu nebo den. 

Její následovníci si měli pečlivě všímat doby východu a západu Slunce, a pozice Slunce, aby bylo včas zjištěno, kdy katastrofu Země lze očekávat. Ale když tyto katastrofy stále nepřicházely, většina z jejích amerických následovníků upřela pozornost jinam.

Jak je vidět, právě zde pramení ono paranoidní hledání „Nibiru“ na fotografiích u Slunce, nebo údajné „posuny“ Měsíce, které je tak populární na serverech nejen Osud.CZ, ale zejména Orgo-net, Cez-okno, apod.

Zdroj: http://www.kpufo.cz/portal/view.php?cisloclanku=2011040701