Ayahuasca je domorodé jméno rychle rostoucí tropické liány Banisteriopsis caapi a v překladu znamená „liána duší“. Je šamany na celém světě velmi ceněna pro její obrovský potenciál léčit na hlubinné úrovni. Během našich soustředění z této rostliny společně připravujeme nápoj stejného jména a používáme ji během léčivých ceremonií. Liánu kombinujeme s dalšími rostlinami, abychom dosáhli silnějších léčivých účinků.

Je mnoho způsobů, jak vysvětlit, jak Ayahuasca pracuje či co vlastně je. My s ní pracujeme v šamanském kontextu. Využíváme znalostí, jenž nám byly předány generacemi přírodních léčitelů z džungle. Ayahuascu považujeme nejenom za jednu z nejmocnějších léčivých rostlin na Zemi. Pro nás je to také „rostlina učitelka“ – bytost s vlastní inteligencí a duší, která nám pomáhá nás léčit a je ochotna nás učit. Věříme, že k sobě rostlina v pravou chvíli volá ty, kteří jsou připraveni obdržet její učení a léčení.

Ceremonie je prostorem k tomu, abychom vyzvali léčivé síly přírody a dosáhli nejenom tělesné, ale i spirituální očisty. Při naší práci vycházíme z toho, že může být naše duše (tělo) na mnoha úrovních zaneseno disharmonickými energiemi, které nám brání dosáhnout našeho plného potenciálu. Jakoby zastiňovaly naše pravé já. Oslabují nás a jsou jako paraziti. Mohou nám přinášet napětí, nemoci či bolest. Lepí se nám smůla na paty. Motáme se v kruzích. Věci postrádají smysl. Převládá otrávenost, beznaděj a smutek. Chybí tvořivost a spontánní hravost a radost. Nevíme, kam jdeme a odkud jsme přišli. Pokud se takto cítíte, nabízíme vám pomocnou ruku. V průběhu několika hodin trvajícího zážitku, který nemusí být ve všech jeho částech příjemný, nás Ayahuasca bere na magický a slovy těžko popsatelný výlet do našeho podvědomí a do svého kouzelného světa, abychom si uvědomili náš vztah ke světu a nás samých k sobě. Medicína odhaluje a čistí různé bloky či stíny, které nám brání v tom plně se rozvinout. Probíhá hluboký proces hojení emočních traumat, strachu, neklidu a deprese. Medicína nám také pomáhá zbavit se závislostí, včetně závislostí na drogách.

Pocit po sezení s Ayahuascou je většinou takový, jakoby z člověka spadlo obrovské břímě, rovněž pociťuje energii, lehkost a chuť do dalšího života. Ayahuasca je cennější než všechny poklady světa pro toho, kdo chce podstoupit nelehký a náročný proces celostního ozdravení těla i duše, najít své pravé já a místo na planetě Zemi, probudit své tvořivé schopnosti a schopnost užívat prosté existence “tady a teď”. Začít zářit a nabrat sílu na to stát se léčitelem pro ostatní bytosti.


Zdroj: http://www.vypravadoamazonie.cz/ayahuasca2/